Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 22:45 Bu haber 1074 kez okundu
 
Uşak'ta Kore Kültür Günü Konseri
- Uşak Üniversitesi'nde "Kore Kültür Günü" etkinlikleri kapsamında Koreli sanatçılar konser verdi
KÜLTÜR SANAT Haberi
Uşak'ta Kore Kültür Günü Konseri

UŞAK (AA) - Uşak Üniversitesi'nde düzenlenen "Kore Kültür Günü" etkinlikleri kapsamında Kore Geleneksel Müzik Konseri verildi.

Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi ile Uşak Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen "Kore Kültür Günü" etkinlikleri kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Kore Geleneksel Müzik Konseri verildi.

Koreli sanatçıların vurmalı, telli ve üflemeli enstrümanlar eşliğinde geleneksel müzik parçalarını danslar eşliğinde sergilediği konser izleyenlerin beğenisini topladı.

Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki dostluk ilişkilerinin önemine değinirken, üniversite olarak Kore Cumhuriyeti ile her türlü ilişkiye hazır olduklarını belirtti.

Konser sonrası protokol üyeleri sanatçılara çiçek verirken, öğrenciler Koreli sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konseri, Uşak Vali Yardımcısı Mehmet Hulusi Kaya, Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Deniz Kurmay Albay Jaesic Park, Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo CHO, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Sekreteri Beyazıt Yumuk, protokol üyeleri ve öğrenciler izledi.

Uşak Üniversitesi'nde gün boyu devam eden Kore Kültür Günü etkinlikleri kapsamında. Kore Film Gösterimi, Türkiye Kore İlişkileri Semineri, Kore'de Eğitim ve Korece Tanıtım Semineri, Kore Geleneksel Kıyafet Deneyimi ve Fotoğraf Çekimi, Macsabal Çömlek Yapma Performansı etkinlikleri düzenlendi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Uşak'ta, Kore, Kültür, Günü, Konseri,
Yorumlar
Haber Yazılımı