Haber Detayı
18 Nisan 2018 - Çarşamba 14:15 Bu haber 1642 kez okundu
 
Uşak'ta resim sergisi açıldı
KÜLTÜR SANAT Haberi
Uşak'ta resim sergisi açıldı

UŞAK (AA) - Uşak Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezince düzenlenen resim sergisi açıldı.

Atatürk Kültür Merkezindeki serginin açılışında konuşan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, sosyal projelere önem verdiklerini söyledi.

Halk Eğitim Merkezi ile çok sayıda kurs açtıklarını ifade eden Başkan Cahan, resim kurslarında çizilen 102 eserin sergide yer aldığını söyledi.

Sergide kara kalem ve yağlı boya eserlerin yer aldığını ifade eden Cahan, "Uşak sanat alanında farklı bir noktaya geldi. Ağırlıklı olarak bayanların katılım sağladığı kurslar açıyoruz. 6-7 aylık bir eğitim sonucunda her bir kursiyerimiz birbirinden değerli en az üç eser ortaya çıkartmış. Burada kendilerini ayrı ayrı tebrik ettik. Farklı tekniklerle, bambaşka hayaller, tuvaller aracılığıyla tabloda can bulmuş. Öğretmen arkadaşlarımıza ve kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.

Toplumun kalbi kadınlara yönelik çalışmaları önemsediklerini dile getiren Başkan Cahan, şöyle devam etti:

"Kadınlarımız için ücretsiz olarak kültür merkezimizde ve mahalle konaklarımızda spor salonlarımız var. Bunun yanı sıra resim, seramik ve el becerileri üzerine kurslarımız var. Sanat akademisi, tiyatro kulübü, halk müziği ve sanat müziği alanlarında da Uşak Belediyesi olarak bizler varız. Kent olarak kendi sanatçılarımızı yetiştiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Emine Nur Kocamış ve Sibel Aybel Düz'ün eğitmen olarak yer aldığı resim kursunda bulunmaktan son derece memnun olduğunu ifade eden kursiyer Elif Özçelik, "Kendimi resim kursuna adadım ve güzel resimler yaptığımı düşünüyorum. Bu da Belediye Başkanımızın sayesinde olan bir şey. Başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Çünkü bütün sanatsal etkinlikleri hep o yönlendiriyor. O önder oluyor. O olmasa biz bunları yapamayız. O nedenle başkanımıza ve hocalarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

On seneden bu yana resim öğretmenliği yapan Sibel Aybel Düz ise yaklaşık dokuz ay süren kurslarla her yaştan insanın resimle buluştuğunu ve sanat adına güzel bir beraberlik oluşturulduğunu ifade ederek, destekleri için Başkan Cahan'a teşekkür etti.


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Uşak'ta, resim, sergisi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı