Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 18:16 Bu haber 1207 kez okundu
 
VakıfBank 64 yaşında
EKONOMİ Haberi
VakıfBank 64 yaşında

İSTANBUL (AA) - VakıfBank, 64'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı.

VakıfBank'tan yapılan açıklamaya göre, 13 Nisan 1954'te kurulan bankanın 64'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara’da düzenlenen etkinlikte, VakıfBank'ın yönetim kurulu, genel müdürü ve üst düzey yönetimi, bağlı ortaklıkların genel müdürleri ile birlikte Anıtkabir'i ziyaret ederek mozoleye çelenk bıraktı.

Türkiye'nin 81 ilinden gelen bankanın en genç çalışanları ve VakıfBank Spor Kulübü alt yapı oyuncularının da katıldığı ziyaret sonrası VakıfBank Genel Müdür Mehmet Emin Özcan, VakıfBank ailesi adına anı defterine şunları yazdı:

"Aziz Atatürk; VakıfBank itibar ve iltifatlarınıza mazhar olmuş, vakıflarımızın kaynaklarıyla vücut bulmuştur. Bugün VakıfBank'ın 64’üncü kuruluş yıl dönümü. VakıfBank ailesi olarak huzurunuzdayız. Bankamız, 'Ekonomik kalkınma Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir' sözünüzü şiar edinmiştir. VakıfBank olarak tam 64 yıldır ülkemizin, devletimizin ve milletimizin yanındaki güç olmaktan gurur duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin ve milletimizin refahı için çalışmaya devam edeceğiz. Bize bıraktığınız en büyük emanet, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ruhunuz şad olsun."


- "VakıfBank, Anadolu’nun mirası, Türkiye’nin gücüdür"


İstanbul’da düzenlenen törende ise VakıfBank’ta 15'inci ve 20'nci hizmet yılını tamamlayan 650 çalışana teşekkür plaketi verildi.

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, burada yaptığı konuşmada, "VakıfBank ailesi olarak 64 yıldır bize emanet edilen değerleri en verimli şekilde yöneterek hissedarlarımıza, çalışanlarımıza, müşterilerimize, ülkemize, kısacası tüm paydaşlarımıza katkı sağlamaya devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Bugüne kadar ülkenin ekonomik kalkınması ve büyümesinde yüklendikleri sorumluluğu geleceğe taşımaya kararlı olduklarını belirten Özcan, "64 yıldır pek çok ilki ve yeniliği ülkemize getiren, öncü ve lider banka olduk. Yerel değerlerimizle evrensel bankacılık kurallarını en iyi şekilde sentezleyen banka olan VakıfBank, Anadolu’nun mirası, Türkiye’nin gücüdür." değerlendirmesinde bulundu.

Mehmet Emin Özcan, çalışanlara hitaben, şunları kaydetti:

"Güçlü Türkiye’ye daha çok destek olmak ve VakıfBank’ın gücüne güç katmak için yenileniyor, değişimi yöneterek büyüyoruz. Çağdaş bankacılık uygulamalarımızla, liderlik vizyonumuzla dönüşüyor ve gelişiyoruz. Bu yolda en büyük güvencemiz nitelikli insan kaynağımızdır. VakıfBank’ın olduğu her yerde başarı var, liderlik var, gurur var, şampiyonluk var. VakıfBank’ı bugünlere siz getirdiniz. Ben her birinizle çalışmaktan gurur duyuyorum. Sizinle her anına değer..."

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: VakıfBank, 64, yaşında,
Yorumlar
Haber Yazılımı