Haber Detayı
15 Eylül 2020 - Salı 05:48 Bu haber 25879 kez okundu
 
VATAN PARTİSİ'NİN ACI GÜNÜ!
Vatan Partisi Baklan İlçe Başkanı Haydar Cerit’in ani vefatı Vatan Partilileri yasa boğdu. İlçe Başkanı Haydar Cerit aniden gelişen pankreas sorunu nedeniyle dün (13.09.2020) hayatını kaybetti.
SİYASET Haberi
VATAN PARTİSİ'NİN ACI GÜNÜ!

Bugün (14.09.2020) saat 11.00’de Baklan’ın Dağal mahallesinde salgın önlemlerine uygun bir şekilde son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye ailesi, Vatan partisi İl yönetimi ve mahalle halkı katıldı. Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, “Çok değerli bir arkadaşımızı yitirdik. Hem partimiz hem Baklan ilçemiz için büyük bir kayıptır. Son nefesine kadar örgütlü mücadeleye ve halkın aydınlanması gerektiğine olan inancını yitirmedi. Mahalle halkından bir arkadaşımız şöyle dedi: Daha birkaç gün önce bana okumam için kitaplar getirdi. Hep bizim aydınlamamızı isterdi. Bize ışık olurdu. İşte biz böyle bir yol göstericiyi kaybettik. Buradan Haydar Hocamıza söz veriyoruz. Aydınlanma ve Vatan Savaşı mücadeleni başarıya ulaşıncaya kadar sürdüreceğiz” dedi.

Haydar Cerit 1946 yılında Baklan’ın Dağal mahallesinde dünyaya geldi. Uzun yıllar çeşitli okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra emekli oldu ve Vatan Partisinde örgütlü mücadeleye katıldı.  

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: VATAN, PARTİSİ'NİN, ACI, GÜNÜ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı