Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 05:42 Bu haber 863 kez okundu
 
VELİLER KAN BAĞIŞINDA BULUNDU
Denizli’nin Çameli ilçesinde bulunan Atatürk İlkokulunda Kızılay Haftası sebebiyle, öğretmenler ve veliler Kızılay’a kan bağışında bulundu.
İLÇE HABERLERİ Haberi
VELİLER KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

Yeni Mahalle’de bulunan Atatürk İlkokulunda kan bağışı etkinliği düzenlendi. Kızılay haftası nedeni ile kan bağışında bulunan veliler, kan vermek için sıraya girdi. Kızılay ile beraber kampanyayı başlatan Atatürk İlkokulu Müdürü Nadir Uzun, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bir kan bin can sloganı ile düzenlediğimiz bu etkinlikte okulumuz sınıf öğretmeni Sezgin Uysal ile Soner Cebe’nin rehberliğinde Kızılay Kulübü etkinlikleri kapsamında, Kızılay ile iş birliği yaparak okulumuzda kan bağışı kampanyası düzenledik. Kızılay’da bize yardımcı oldu. Velilerimiz, öğretmenlerimizden de yoğun katılım oldu. Okul aile birliği ve öğretmenlerimizin katkısı da büyük oldu. Bu etkinlikten dolayı en başta Kızılay’a sonra öğretmenlerime ve katılan bağışta bulunan herkese teşekkür ederim” dedi.

Yapılan etkinlikte farkındalık oluşturmak, toplumdaki insanlarında kan bağışına olan bakış açısını değiştirmek hedeflendi. Etkinlikte kan bağışının önemine dikkat çeken öğrenci velisi Oya Gire, “Okulumuzun düzenlemiş olduğu bu Kızılay haftası etkinliğine bağışçı olarak katıldım. Her bireyin Kızılay’a destek olmalarını tavsiye ediyorum. Kızılay bizim için önemli bir kuruluş bunun için her bireyin desteklerini bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: VELİLER, KAN, BAĞIŞINDA, BULUNDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı