Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 07:09 Bu haber 1389 kez okundu
 
VOLEYBOL TURNUVASININ ŞAMPİYONU PAMUKKALE AMATEM OLDU
Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında Denizli Devlet, Servergazi Devlet ve Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nde tedavi gören TRSM ve AMATEM hastaları arasında 2. Geleneksel Voleybol turnuvası düzenlendi. Çekişmeli geçen maçlar sonunda şampiyon Pamukkale Üniversitesi AMATEM oldu.
SPOR Haberi
VOLEYBOL TURNUVASININ ŞAMPİYONU PAMUKKALE AMATEM OLDU

Denizli’de AMATEM(Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi) ve TRSM’de (Toplum Ruh Sağlığı Merkezi) tedavi gören hastaların sosyalleşmesi, toplum içinde yaşamaya uyum sağlaması ve iletişim becerilerinin arttırılmasına yönelik yapılan rehabilitasyon çalışmaları kapsamında Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından geleneksel hale getirilen voleybol turnuvası düzenlendi. Turnuvaya Denizli Devlet Hastanesi AMATEM ve TRSM, Servergazi Devlet Hastanesi TRSM ve Pamukkale Üniversitesi AMATEM takımları katıldı. 3 set üzerinden oynanan maçlarda Servergazi TRSM Pamukkale Üniversitesi AMATEM takımıyla, Denizli Devlet Hastanesi TRSM de yine aynı hastaneden AMATEM takımıyla eşleşti. Çekişmeli geçen maçlar sonunda AMATEM takımları rakiplerini eleyerek finale yükseldi. Final maçı öncesinde Denizli Devlet Hastanesi TRSM danışanlarından oluşan grup Halk Oyunları eşliğinde dans gösterisi yaptı. Gösteriden sonra şampiyonluk maçına geçildi. AMATEM takımları arasında oynanan maçı Pamukkale Üniversitesi AMATEM takımı galip gelerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvaya katılan takımlara madalya ve kupalarını Denizli İl Sağlık Müdürlüğümüz Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, Destek Hizmetleri Başkanı Yavuz Tosun, Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç verdi.

Denizli İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk AMATEM ve TRSM hastalarının tedavilerinin yanında sosyalleşmelerini sağlamak için aktivitelerin büyük önem taşıdığını belirterek “ AMATEM’de uyuşturucu ve madde bağımlılarının, TRSM’de ağır ruhsal problemi olan şizofreni, şizoafektif bozukluk ve psikoz hastalarının tedavileri yapılmaktadır. İki hastalık grubunda da hastalık sadece bireyi değil, bireyin içinde doğduğu aileyi, ailenin parçası olduğu toplumu ve o toplumdaki kültürel yapıdan ekonomiye kadar toplumun her kesimini etkilemektedir. Tedavi sürecinde hastaların toplum içine tekrar üretici bireyler olarak yeniden dönmesi, karşılaştıkları sorunları kendi başlarına çözebilmeleri ve mesleki işlevselliklerini geri kazanabilmeleri için çeşitli sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Bugün de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde İl Sağlık Müdürlüğü olarak voleybol turnuvası düzenledik. Pamukkale Üniversitesi AMATEM takımı şampiyon oldu. Kendilerini kutluyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: VOLEYBOL, TURNUVASININ, ŞAMPİYONU, PAMUKKALE, AMATEM, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı