Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 23:15 Bu haber 887 kez okundu
 
Yelken: TYF Kış Kupası Yarışları
- Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen yarışlar, sona erdi
SPOR Haberi
Yelken: TYF Kış Kupası Yarışları

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) Kış Kupası Yelken Yarışları sona erdi.

Fethiye Belediyesinin katkılarıyla federasyon tarafından Çalış mevkisinde, biri Hırvat 521 yelkencinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonun son gününde optimist junior, optimist, laser 4.7, laser radial ve laser standart sınıflarında yapılan yarışların ardından organizasyon tamamlandı.

TYF Başkanı Özlem Akdurak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fethiye'nin mükemmel koşullarında gerçekleştirilen yarışların sorunsuz olarak bittiğini söyledi.

Yarışların ardından en iyi dereceyi elde edenlerin arasından hem milli hem de olimpik sporcuların seçileceğini belirten Akbudak, "Katılım çok iyiydi. Katılımdan ve sonuçlardan son derece memnunuz." dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz ise yarışlarda gençlerin geleceğe güvenle yelken açtıklarını dile getirerek, federasyonun ulusal anlamda düzenlediği yarışlara en yüksek katılımın gerçekleşmesi dolayısıyla da mutlu olduklarını dile getirdi.

Düzenlenen törenle dereceye giren sporculara kupaları verildi.

Kategorilerine göre dereye giren sporcular şunlar:


Optimist Genel:

1. Mustafacan Öztuncel - Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü

2. Sabri Kerem Erkmen - Fenerbahçe Doğuş Yelken

3. Alp Namdar - Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü


Optimist Kız:

1. Okyanus Arıkan - Urla Yelken Gençlik Spor Kulübü

2. Elmas Gül Koca - İskenderun Yelken Kulübü

3. Bilge Nur Yazıcı - Turgutreis Yelken Kulübü


Optimist Junior:

1. Oğuz Önal - Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi

2. Kutsal Güneş Kurnaz - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

3. Ege Ayyıldızbayraktar - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü


Optimist Junior Kız:

1. İlayda Şen - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

2. Defne Ünaldı - Era Bodrum Yelken Kulübü

3. Medine Havva Tatlıcan - Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi


Laser 4.7 Genel:

1. Yiğit Yalçın Çitak - Turgutreis Yelken Kulübü

2. Doruk Demircan - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

3. Osman Sanlı - Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi


Laser 4.7 Kız:

1. Zeynep Tuncalı - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi

2. Zülal Alev Erkan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

3. Deniz Dönertaş - Fenerbahçe Doğuş Yelken


Laser 4.7 Junior:

1. Derin Baytur - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi

2. Zülal Alev Erkan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

3. Umut Eyriparmak - Turgutreis Yelken Kulübü


Laser Radial Genel:

1. Yılkan Timurşah - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

2. Efe Ağan - Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi

3. Umut Efe Alpkoçak - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi


Laser Radial Kadın:

1. Ayşenur Orhan - Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü

2. İlayda Veziroğlu - Fenerbahçe Doğuş Yelken

3. Buket Aslan - İçdaş Spor Kulübü


Laser Radial Genç:

1. Yılkan Timurşah - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

2. Efe Ağan - Bodrumspor Kulübü Yelken Şubesi

3. Umut Efe Alpkoçak - Karşıyaka Spor Kulübü Yelken Şubesi


Laser Standard Genel:

1. Mustafa Çakır - Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

2. Onur Bilgen - İstanbul Yelken Kulübü

3. Berkay Abay - Ferdi


Laser Standard Genç:

1. Berkay Abay - Ferdi

2. Alp Baltalı - İstanbul Yelken Kulübü

3. Barsgan Dökmeci - Fenerbahçe Doğuş Yelken

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Yelken:, TYF, Kış, Kupası, Yarışları,
Yorumlar
Haber Yazılımı