Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 10:09 Bu haber 1454 kez okundu
 
Yöresel Sanatcı Şevket Kızılırmak ‘tan Başkan Arslan’a Ziyaret
Çameli İlçemizin yerel sanatçısı Şevket İren Kızılırmak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültürel Miras Taşıyıcıları Halk Müziği Mahalli Sanatçıları ve Çalgı Yapımcıları Değerlendirme Kurulu’nun kararı sonucunda Devlet Sanatçısı unvanı verildi.
İLÇE HABERLERİ Haberi
Yöresel Sanatcı Şevket Kızılırmak ‘tan Başkan Arslan’a Ziyaret

Çameli’nin yerel Sanatçısı Şevket Kızılırmak ,Doğuş Müzik ve Gazetesi Sahibi İskender Doğan ,Türk Halk Sanat Müziği Sanatçısı Bedri Sarıkaya ile Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan’ı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Başkan Arslan ;Şevket Kızılırmak Çameli’nin değerli yerel sanatçılarımızdan biridir Çameli’mizin değeri ve gururudur gençlik yıllarında uzun süre Yeşilçam’da birçok isimle birlikte figüran olara sahne aldı. Bazı filmlerde türküler seslendirdi. TRT repertuarına beste verdi Albüm Konusunda Şevket Abimize Destek olduk ‘’ Ak Keçinin ayranı adlı klipi ile güzel bir eser kazandırdı Müzik kariyerini Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Kimlik kartıyla taçlandırdığını dile getiren Başkan Arslan İlçemizin yerel sanatçısı olarak Devlet Sanatçı ünvanı alması ile bizi gururlandırdı başarıların devamını diliyorum dedi

BU BAŞARIYI ÇAMELİ'MİZE ARMAĞAN EDİYORUM

Sanatçı tanıtma kartını Çameli adına almaktan büyük bir onur duyduğunu ifade eden Mahalli Sanatçısı Şevket Kızılırmak ise bu başarıyı Çameli’ye armağan ettiğini belirterek, Denizli ilimizin kültür taşıyıcısı olarak bu kimliği almayı, Denizli Halkı adına onur duyuyorum. Kültür taşıyıcılığını da en iyi şekilde gerek sosyal ortamlarda gerekse okullarda anlatmayı hedefliyorum. Canlı dinletiler, canlı anlatımlarla Halk kültüründe Denizli’yi anlatmak, Çameli’yi tanıtmak istiyorum” dedi. Türk Halk Müziği Sanatıcısı Son Çıkardığı albümü Başkan Arslan’a armağan etti.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Yöresel, Sanatcı, Şevket, Kızılırmak, ‘tan, Başkan, Arslan’a, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı