Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 22:15 Bu haber 175 kez okundu
 
"Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışması" sonuçlandı
- Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünce, ülke genelinde ilkokul 3. ve 4. sınıflar arasında internet aracılığıyla yapılan yarışmada dereceye girenler ödüllendirildi
KÜLTÜR SANAT Haberi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Milli Eğitim Müdürlüğünce, okuma alışkanlığı kazandırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye genelinde ilkokul 3. ve 4. sınıflar arasında düzenlenen "Zarif Çocuk Ulusal Kitap Okuma Yarışması" sonuçlandı.

Ülke genelinde elektronik ortamda yapılan yarışmaya 51 ilden, 374 sınıftan 5 bin 773 öğrenci katıldı. Yarışmada ilk 5’e giren sınıflar üçer kişilik takımlar oluşturdu. Bu takımlar ise final yarışması için Kütahya'ya davet edildi.

Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde yapılan final yarışmasına, dereceye giren Kütahya, Amasya, Batman, Eskişehir, Kırıkkale, Kocaeli, Niğde ve Osmaniye'den öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, yarışma öncesi yaptığı konuşmada, okumanın çocuk yaşlarda insana kazandırılması gereken yeteneklerin başında geldiğini söyledi.

Okuma alışkanlığını çocuklara aşılarken okul hayatı sonrasını düşünerek hareket edilmesi gerektiğini belirten Başyiğit, "İnsan çocukluk döneminden itibaren ne kadar fazla kitap okursa, başarılı, iyi bir birey olur. Okuduğu şeylerden memnun olduğu sürece, okumayı sürdürür. Okumak, insan hayatının bir parçası haline dönüşür. İnsan okuma konusunda ne kadar iyiyse konuşma ve hitap etme konusunda da o kadar iyi olur." şeklinde konuştu.

Yarışma sonucunda, 3. sınıflarda Kütahya merkez Atatürk İlkokulu, 4. sınıflarda da Kütahya Tavşanlı Arslanbey İlkokulu birinci oldu.

Dereceye giren öğrenciler ve öğretmenler altınla ödüllendirildi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: "Zarif, Çocuk, Ulusal, Kitap, Okuma, Yarışması", sonuçlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı