Denizli İl Jandarma Komutanlığı Temmuz ayında meydana gelen asayiş, kaçakçılık ve terör faaliyetlerini açıkladı. Yapılan çalışmalar çerçevesinde 486 asayiş, 112 kabahat, 546 takibi gereken, 71 kaçakçılık, 22 siber ve 2 terör olayı olmak üzere toplam bin 239 olay meydana gelip ve meydana gelen olayların bin 220’si yani yüzde 98’i aydınlatıldı. Yapılan asayiş faaliyeti ve uygulamalarında; 53 bin 395 şahıs ile 14 bin 64 aracın sorgulaması yapılarak, 275 aranan şahıs ve 2 aranan araç yakalanmış olup, kayıp olarak aranan 9 şahıs bulundu. Asayiş faaliyetleri neticesinde ise 6 adet tabanca, 7 adet av tüfeği, 3 adet kurusıkı tabanca, 23 adet fişek/mermi ve 2 adet kesici/delici suç aleti ele geçirildi.
Ayrıca ay içerisinde 2 FETÖ ve PKK/KCK/DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonel faaliyet icra edilmiş olup, icra edilen faaliyette 2 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldığı duyruldu.
Jandarma olayların yüzde 98’ini aydınlattı
![Jandarma olayların yüzde 98’ini aydınlattı](https://www.haber20denizli.com/images/haberler/2023/08/jandarma-olaylarin-yuzde-98ini-aydinlatti-1691090487.webp)
Denizli İl Jandarma Komutanlığınca, Temmuz ayında icra edilen asayiş, kaçakçılık ve terör faaliyetleri çerçevesinde meydana gelen 1239 olayın yüzde 98’i aydınlatıldı.
- 0SEVDİM
- 0ALKIŞ
- 0KOMİK
- 0İNANILMAZ
- 0ÜZGÜN
- 0KIZGIN
Yorum Yazın