SON DAKİKA

Kale’de TÜBİTAK Rüzgârı

Kale İlçesi Ya-Tu Otomotiv Hürriyet İlkokulu Müdürlüğünün TÜBİTAK 4007 “Hayatımızdaki Enerji” temalı “Kale Bilim Şenliği Projesi” TÜBİTAK’tan hibe almaya hak kazandı.

Bu haber 16 Mayıs 2018 - 16:17 'de eklendi

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Kale İlçesinde yapılacak olan Bilim Şenliği ile ilgili yaptığı açıklamada “Kale ve yakın ilçelerdeki toplumun inovasyon, yenilenebilir enerji konularında farkındalık düzeyinin artmasına ve bilim-toplum arasında köprü kurulmasına katkı sağlamayı amaçlayan proje 28-29-30 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 3 gün sürecek olan Bilim Şenliğinde akademisyenler tarafından yapılan STEM ve astronomi atölyeleri, bilim söyleşileri, yarışmalar, bilim şovları, bilgilendirme stantları, bilim oyunları, tiyatrolar, deney istasyonları yer alacak” dedi.

Bilim Şenliğinin Kale İlçesinde gerçekleşiyor olması ile Kale halkı ve öğrencilerinin yanı sıra Beyağaç ve Tavas ilçelerinden gelecek misafir katılımcılara çalışmalar tanıtılmış olacak. Böylelikle daha geniş bir kitleye hitap eden bilim fuarı gerçekleşecek. Şenlikte PAÜ Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Öğretmenliği Öğretim Görevlisi Dr. Yüksel Çekbaş, Araştırma Görevlisi Dr. Aytaç Karakaş konuşmacı ve atölye lideri olarak katılacak.

“Hayatımızdaki Enerji” temalı TUBİTAK Kale Bilim Şenliğinde katılımcıların;

-Yenilenebilir enerji kullanımının önemi konusunda farkındalık geliştirecekler,

-Teknolojinin üretim odaklı kullanımının örneklerini deneyimleyerek öğrenecekler,

-Erken yaşlarda bilim eğitiminin önemini kavrayacaklar,

-Bilim okur-yazarlığı becerileri gelişecek,

-Uzun vadede öğrencilerin bilim ve teknoloji alanlarındaki mesleklere yönelme, bilimsel araştırma-geliştirme alanında çalışma isteğinde artış meydana gelecek,

– Bilimin uygun şartlarda sunulduğunda herkes için erişilebilir ve anlaşılabilir olabileceği konusunda farkındalık oluşturulacak,

-Paydaşlara iyi örnek teşkil ederek olumlu uygulamalar yaygınlaşacak,

-Kurum personeli arasında işbirliği, gruba ait olma, takım ruhu olumlu yönde gelişecek,

-Proje ekibinin bilimsel projelerde uygulamalı atölyeleri başarılı bir şekilde yönetmesi sonucunda mesleki doyum ve özgüvenleri artacak, kariyerlerinde önemli bir deneyime sahip olacak,

-Akademisyenlerle etkileşim ve birebir iletişim sayesinde üniversite ve kırsal kesim arasında köprü kurulacak,

– Kurumun proje üretme ve yürütme kapasitesi, ulusal platformlarda temsil gücü artacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

24 Haziran 2018 seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

denizli-secim-anketiErken seçim kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan ve Cumhurbaşkanı'nın da aynı seçim ile belirleneceği genel seçimlerde oyunuzu kime vereceksiniz?

Bu anketin açık olma tarihi: 01-06-2018 - Kalan süre:1 ay

  • AKP+MHP+BBP --> 1
  • CHP --> 0
  • İYİ Parti+Saadet Partisi --> 0
  • HDP --> 0
  • Oy kullanmayacağım. --> 0
  • Diğer --> 0
Gönder