SON DAKİKA

Velilerimize Değerler Eğitimi Mektubu

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Eğitimde Değerler Eğitimi Programı” (EDEP) Kapsamında; aileleri bilgilendirmek ve onları da sürece dahil etmek için, her ayın başında işlenecek olan tema hakkında velilere İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından “Veli Mektubu” gönderilmektedir.

Bu haber 08 Şubat 2018 - 12:09 'de eklendi

Veli Mektubunda ilgili ayın “Değer Teması”nın açıklaması, okullarda neler yapılacağı, evde neler yapılması gerektiği gibi bilgiler yer almaktadır. 2018 Şubat ayında Denizli geneli tüm okullarda “Sabır” teması işlenecektir.

EDEP kapsamında İl Milli Eğitim Mahmut Oğuz’un velilere gönderdiği mektup;

“Sayın Veliler;

Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) Şubat ayı değer teması “Sabır”dır.

Bu ay okullarımızda gerçekleştirilecek etkinliklerde bize insan olmanın ayrıcalığını katarak sebatı öğreten “sabır” teması işlenecektir.

Sabır; bir şeyin tamamlanması ya da sonuçlanması için bekleme gücüdür.

Tohumsan, toprağın bağrında saklanmaktır mukarrer bir vakte kadar, karanlığa boyun eğmemektir, üstündeki yükün altında ezilmemek, misyonunu unutmamak, zamanı geldiğinde cidarı çatlatarak toprağın üstüne doğru ışığa doğru tırmanabilmektir sabır.

Karşılaşılan zorluklar, sıkıntılar karşında güçlü durmak azimle yoluna devam etmek karşımıza çıkan engellere tahammül gösterebilmektir sabır.

Hızla değişen ve gelişen dünyada unutulmaya başlayan, insanı insan yapan değerlerimize sahip çıkarak erdemli, faziletli, vatan millet sevgisini içinde yaşayan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Amacımız; geleceğe umutla bakan, zorluklar karşında pes etmeyen güçlü bireyler yetiştirmektir. Bu anlamda öğrencilerimizin sabrı öğrenmeleri, sabrı hayatlarının merkezine koymaları gelecekteki hayatlarında daha başarılı ve mutlu bireyler olmalarını kolaylaştıracaktır.

Siz değerli velilerimizin de katkılarıyla sabır temasının çocuklarımıza daha iyi verebileceğimizi bilmekteyiz. Bununla ilgili olarak evde yapabilecekleriniz:

*Bir saksıya tohum ekip onun çıkması için sulamasını isteyebilir,

*Birlikte mutfağa girip yemek, kek, kurabiye yapıp pişmesini sabırla bekleyebilir,

*Karşımızdaki insanları anlayabilmek için onları sabırla dinlemenin önemi hakkında sohbet edebilirsiniz.

*Toplumsal yaşam içerisinde (otobüslerde, marketlerde)sırasını beklemenin önemini davranışlarınızla örnek olarak onlara anlatabilirsiniz.

Toplumun şekillenmesinde en büyük rol daima anne babalara düşmektedir.

Eğitimde de onların desteğinin önemi asla unutulmamalıdır. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Sabrı öğretebildiğimiz, sebat edebilen bireyler yetiştirebilmek dileğiyle…”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

24 Haziran 2018 seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?

denizli-secim-anketiErken seçim kararı ile 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan ve Cumhurbaşkanı'nın da aynı seçim ile belirleneceği genel seçimlerde oyunuzu kime vereceksiniz?

Bu anketin açık olma tarihi: 01-06-2018 - Kalan süre:1 ay

  • AKP+MHP+BBP --> 1
  • CHP --> 0
  • İYİ Parti+Saadet Partisi --> 0
  • HDP --> 0
  • Oy kullanmayacağım. --> 0
  • Diğer --> 0
Gönder