Yazı Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 14:36 Bu yazı 1977 kez okundu
 
REKTÖR BAĞ PAÜ YE YAKIŞMAMAKTADIR
Av. Aykut Gökşin
aykutgoksin@icloud.com
 
 

Hüseyin Bağ adlı kişinin Pamukkale Üniversitesi rektörü olduğunu biliyoruz.
Rektörlük görevinin kamudaki görevler içinde çok mühim ve saygın makam olduğu da malumumuz.
Hüseyin Bağ isimli rektörlük görev ve yetkisi verilmiş kişi çeşitli tutumlarından anlaşılmaktadırki statüsünün sınırlarının ve kapsamının hiç farkında değildir.
Kamuoyunun önünde bu zatın Görev ve yetkilerini gereğince yaptığına ilişkin hiçbir veri yoktur.Aksine öğretimin kalbi denilebilecek Teknokentteki uygulamaları unutulmadı.Denizli sanayi Odası başta olmak üzere birçok STK yı yönetimden dışlaması bu şahsın “yetersizlik”ten öte tanımlamalarla anılmasını gerektiriyor.
PAÜ yü babasının çiftliği sandığı pek aşikardır.2 yıl kadar önceki skandal eş ataması belleklerde.Şimdi bir ileri boyuta taşıyıp meydan okurcasına skandalın tekrarını icra ediyor.Allah her hanımefendiye böyle tutkulu eşler versin.Ama bu sevda Denizli’yi hiç ilgilendirmiyor.
Herkes bilmez,Hüseyin bağ adlı rektörden randevu arayanların binbir takla atmaları gerekir.Randevu talebinizin olumlu sonuçlanması için konunun üniversite için yararlı olması yeterli değildir.Rektör beyin keyfine göredir.
Daha da özel durum şudur.Randevu talebinizin olumlu bulunmadığı size bildirilmez.Sekreterlik size şöyle der.
“Olumlu ise rektör bey uygun olduğu zaman size döneriz.Talebiniz olumsuz karşılanmışsa size cevap vermeyiz. Siz bekler beklersiniz baktınız haber vermedik, anlarsınızki olumsuz, rektör bey sizinle görüşmeyi redediyor.”
Ne kadarlık beklemeden sonra bu yoruma varırsınız o size kalmış.
Birileri bu zata söylemeli ki , üniversitemiz babasının çiftliği değildir,Denizli’nin eğitim gönüllüsü halkının çabalarıyla kurulmuş değerli bir kurumdur.
Sevgili eşini de alıp bu makamdan ayrılması da şiddetle tavsiye edilmelidir.

 
Etiketler: REKTÖR, BAĞ, PAÜ, YE, YAKIŞMAMAKTADIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı