Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 17:16 Bu haber 1194 kez okundu
 
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
GÜNDEM Haberi
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

UŞAK (AA) - Uşak Belediye Başkanı Nurullah Vahan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Bir restoranda düzenlenen etkinlikte konuşan Başkan Cahan, basının önemine değinerek, gazetecilerin zor ve bir o kadar önemli bir iş yaptıklarını söyledi.

Siyasilerin ve gazetecilerin, gece gündüz ayrımı olmadan çalıştığını belirten Cahan, şunları kaydetti:

“Adaletin ve hürriyetin göstergesi ve savunucusu olan, halkı için hakikati aktaran, fedakar ve cefakar gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Onlar toplumun huzurunun tesisini sağlıyor ve haber alma özgürlüğünün birer temsilcisi. Gazeteci demek, 15 Temmuz’da da gördüğümüz gibi milli bir görevi üstlenen, yanlışın karşısında duran ve hak olanı savunan demektir. Bu kutsal görevi layıkıyla icra eden gazetecilerimizle birlikte olmaktan mutluyuz. Yürüdüğümüz yolda onları birer yol arkadaşı görmekteyiz. Halkla yöneticiler arasında bir köprü olan basın mensuplarımız, kıymetli fikirleriyle her konuda birer değerdir.”

Gazetecilerin, fikirlerini hassasiyetle dinlediklerini kaydeden Cahan, “Altyapı, üstyapı, sosyal ve kültürel alanlarda, gelişime nerede ihtiyaç varsa biz oradayız. Şehrimizi güzelleştirecek adımlar atmak bizlerin görevi. Ve bu görevi ifa ederken de sizler halkımıza hizmetlerimizi aktarıyor, vatandaşlarımızın düşüncelerini, taleplerini bizlere iletiyorsunuz. Bu birlikte yol yürüyüşümüz, inşallah daim olsun diyorum. Bizler bir aileyiz ve Uşak için sağlanan bu birliktelik kazanım sağlamaktadır.”Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 10, Ocak, Çalışan, Gazeteciler, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı