Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 13:46 Bu haber 2715 kez okundu
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
GÜNDEM Haberi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" dolayısıyla farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi.

Özgecan Anıtı önünde bir araya gelen engelliler ve aileleri, Fethiye Belediyesi Bandosu takımı eşliğinde Beşkaza Meydanı'na kadar yürüdü.

Engelliler ellerinde "Beni engellediğinin farkında mısın?", "Biz doğayı korudukça doğa bizi korur", "Hayatı paylaşmak için engel yoktur", "Bir tek engel var damgalama", "Her insan bir engelli adayıdır" yazılı afişler taşıdı.

Meydandaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunun ardından gazetecilere açıklama yapan Fethiye Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bozbaş, 3 Aralık'ın bayram ya da kutlama olmadığını vurgulayarak, bir farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

Türkiye genelinde engelliler için güzel gelişmeler yaşandığını anlatan Bozbaş, "İnşallah her şey daha da güzel olacak. Herkesin engellilerin farkına varmasını diliyorum. Hiçbir engelli engelli olmak istememiştir. Hiçbir engelli zavallı değildir. Herkesin bunu anlaması gerek." dedi.

Bozbaş, engellilerin yardıma muhtaç olmadığını vurgulayarak, "Bize engel olunmasın yeter." ifadesini kullandı.


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı