Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 18:30 Bu haber 934 kez okundu
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
GÜNDEM Haberi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü

İZMİR (AA) - İzmir'de, Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla "Engellenemez Yarışma Bocce" gösteri maçı düzenlendi.

Narlıdere Huzurevi'ndeki gösteri maçına İzmir'in Bornova ve Narlıdere ilçeleri ile Manisa'nın Soma ve Aydın'ın Nazilli ilçelerinden aralarında 12 engellinin de bulunduğu 4 takım katıldı.

Yetişkin Gençler Bocce Ligi olarak takımlar birbirleriyle yarıştı. Engelli vatandaşlara antrenörler yardımcı oldu.

İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay da katıldığı gösteri maçında taraflar birbirine üstünlük sağlamak için kıyasıya yarıştı.

Etkinliğe ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gençlik ve Spor Kulübü Genel Başkanı Gürdal Gümüş, 78 huzurevinde 700 lisanslı oyuncu bulunduğunu ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında 81 ilde farklı aktiviteler yapıldığını belirtti

Bakanlığın "Biz Birlikte Güçlüyüz" sloganıyla Türkiye'nin her ilinde engellilere yönelik toplumda farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalar yaptığına işaret eden Gümüş, "Bizde Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü olarak bu farkındalığın oluşumuyla ilgili sportif faaliyetler gerçekleştiriyoruz." dedi.

Yetişkin Gençler Bocce sporunu engellilerle birlikte yaptıklarını anlatan Gümüş şunları kaydetti:

"Bu çalışmalar sadece bir güne sıkıştırılmış çalışmalar değil. Bakanlık olarak zaten bu işin önderliğini yürütüyoruz. Spor Kulübü bünyesinde bin engelli sporcumuzla bu alanda bizde varız. Buradaki amaç ise engelli bireylerimizin toplum içerisinde kendilerinin öz güvenini arttırması, onlarında bizler gibi bir birey olma özelliklerini toplum içerisinde göstermeleri, cesaret duygularını arttırmaları."


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: 3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı