Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 18:31 Bu haber 948 kez okundu
 
ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasına tepkiler
GÜNDEM Haberi
ABD'nin Kudüs'ü

MANİSA (AA) - ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararı, Manisa'da protesto edildi.

Memur-Sen Manisa İl Temsilciliğince 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen eylemde, "Direniş kazanacak", "Kudüs yalnız değildir", "Kudüs’e selam direnişe devam", "Kudüs ümmetin kalbidir" yazılı dövizler taşıyan grup üyeleri, ABD aleyhinde sloganlar attı.

Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi Mustafa İrğat, burada yaptığı konuşmada, ABD-İsrail ortak yapımı bu kirli stratejinin, şiddet ve krizlerle kavrulan bütün insanlık için engellenmemesi durumunda daha da büyük sorunların kapısını aralayacağını söyledi.

Şiddetten boğulmuş, krizlerle boğuşan bütün insanlığın, doğru ve adil bir söz beklediğini belirten İrğat, şöyle konuştu:

“Buradan diyoruz ki, korsan İsrail Kudüs’ü başkent yapmak gibi bir hataya düşmemeli, ABD ise İsrail’in başkentinin Washington olduğunu idrak etmelidir. Kudüs’ün siyonizme başkent yapılmasını engellemek için harekete geçmek, birlikte ses vermek ve insanlığın beklediği o sözü söylemek için buradayız. Müstebitler de en çok bundan korkuyor. Emin olun ki Kudüs’e özgürlük haykırışı bunun için şiddetle susturulmak isteniyor. Eğer insanı özgürleştirecek söz söyleyebilirsek, müstebit iktidarlar yerle yeksan olur, özgürlüğün nefesi bütün dünyaya ulaşır. Tam da bu yüzden özgür Kudüs. Tam da bu yüzden kahrolsun siyonizm. Tam da bu yüzden defolsun ABD. Tam da bu yüzden bağımsız Filistin. Bu inanç ve kararlılıkla Mescid-i Aksa’nın selamını alıyor, Kudüs ve Aksa’nın İslamla kucaklaşması için haykırıyoruz. Yaşasın başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devleti. Yaşasın işgalden kurtulmuş Kudüs şehri."

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: ABD'nin, Kudüs'ü, "İsrail'in, başkenti", olarak, tanımasına, tepkiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı