Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 19:15 Bu haber 1015 kez okundu
 
Afyonkarahisar'dan kısa kısa
GÜNDEM Haberi
Afyonkarahisar'dan kısa kısa

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar-Antalya kara yolundaki refüj demirleri, görünürlüklerinin artırılması amacıyla boyanıyor.

Afyonkarahisar-Antalya kara yolundaki refüj demirlerinin görünürlüğünün artırılması amacıyla Karayolu ekiplerince çalışma başlatıldı.

Karayolları ekiplerince yapılan çalışmada, refüj demirleri, sarı ve beyaz renklerde boyanıyor.

- Dazkırılı öğrenciler Kocaeli ve İstanbul'u gezdi

Dazkırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen gezi programına katıldı.

Dazkırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Mevlüt Türköz ve Fatma Karadeniz önderliğinde hazırlanan gezi programı, Dazkırı Belediyesinin sağladığı ulaşım desteğiyle gerçekleştirildi.

Geziye katılan öğrenciler, Kocaeli Bilim Merkezi, Gebze Teknik Üniversitesi, Koç Müzesi, Panorama 1453, Darıca Hayvanat Bahçesi ve Miniatürk'ü ziyaret etti.

Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, geziyle ilgili yaptığı açıklamada, öğrencileri bilimsel ve teknolojik gelişmelere yönlendirmek amaçlı düzenlenen geziye belediye olarak destek vermekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Bu gezide, öğrencilerimiz Gebze Teknik Üniversitesinde bulunan laboratuvar ve bölümleri gezmiş olup Kocaeli Bilim Merkezinde bulunan Bilimin Sultanları, Algı ve Gerçeklik, Dinamik Dünya galerilerini gezerek bilimsel deneylerin nasıl oluştuğuna uygulamalar yaparak tanıklık etmiş oldular." dedi.


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Afyonkarahisar'dan, kısa, kısa,
Yorumlar
Haber Yazılımı