Haber Detayı
10 Aralık 2017 - Pazar 15:30 Bu haber 1153 kez okundu
 
AK Parti Soma İlçe Gençlik Kolları Kongresi yapıldı
GÜNDEM Haberi
AK Parti Soma İlçe Gençlik Kolları Kongresi yapıldı

MANİSA (AA) - AK Parti Soma İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevine Eyüp Süleyman Allı seçildi.

Soma AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 5. Olağan Kongresi, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonunda yapıldı.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, kongrede yaptığı konuşmada, AK Parti'nin Gençlik Kolları kongreleri yenilenme ve gurur vesilesi olduğunu söyledi.

Çoğu siyasi partinin ana kademe il kongrelerinde göremediği coşkuyu, göremediği en iyi birliği beraberliği 921 ilçede gösterdiğini belirten Ecertaş, şöyle konuştu:

"İnanıyorum ki buradaki enerji Manisa'nın tümüne yayılacak olup önümüzdeki 2019 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediyesini AK Parti'ye kazandırarak bunu nihayetlendirecektir. Gözümüzde kongrelerimizi büyütmemiz lazım. Bazen derler ya çok gözünüzde büyütmeyin biz bu kongrelerimizi gözümüzde büyütmek zorundayız. Kongrelerdeki hazırlığımızı çalışmalarımızı çok ciddiye almak zorundayız.

Ciddiye alırsak nasıl başlarsak öyle gidiyoruz. Bizler inanıyoruz ki AK Parti gençlik kolları Soma'da güçlü olursa inşallah tüm Manisa'da güçlü olacaktır. Tüm Manisa'da güçlü olan AK Parti bölgesinde güçlü olacaktır. Bölgesinde güçlü olan AK Parti Türkiye'de güçlü olacaktır. Türkiye'de güçlü olan Cumhurbaşkanımıza destek veren, Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik duran AK Parti inşallah dünyadaki tüm mazlumlara umut olmaya devam edecektir."

Tek listeyle seçime gidilen kongrede, Eyüp Süleyman Allı, başkanlığa getirildi.

Kongreye, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ve AK Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök de katıldı.Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: AK, Parti, Soma, İlçe, Gençlik, Kolları, Kongresi, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı