Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 17:31 Bu haber 2016 kez okundu
 
Anaokulu öğrencilerinin bilim, sanat sergisi
GÜNDEM Haberi
Anaokulu öğrencilerinin bilim, sanat sergisi

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da bir anaokulunda öğrenim gören öğrencilerin bir dönem boyunca yapmış oldukları bilim-sanat temalı çalışmalar sergilendi.

Kütahya Nene Hatun Anaokulu, okulda öğrenim gören öğrencilerin el işlerinden oluşan bir sergi hazırladı.

Okul Müdürü Gülay Tonga, kentteki bir alış veriş merkezinde düzenlenen serginin açılışında yaptığı konuşmada, eğitim kapsamında çocukların gelişimini destekleyen etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Çeşitli alanlarda yapılan etkinliklerin bir kısmının fen ve doğa etkinlikleri olarak işlendiğini dile getiren Tonga, şunları kaydetti:

"Etkinliklerimizde çocuklarımızın yaparak ve yaşayarak öğrenmelerini, neden-sonuç ilişkisi kurmalarını ve günlük hayatta kullanılan malzemeleri tanımalarını amaçlıyoruz. Biz de eğitimci arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişare sonucunda bu yıl ki sergimizi bilim sanat üzerine gerçekleştiriyoruz. Sergimizde, öğrencilerimizin dönem boyunca bilim ve sanat adına yapmış oldukları el işlerini sergiliyoruz. Bu sergimizle öğrencilerimiz hem yapmış oldukları çalışmaları sergilemenin keyfini yaşayacaklar hem de diğer sınıflardaki arkadaşlarının çalışmalarını yakından görme fırsatı elde etmiş olacaklar."

Tonga, sergi açılışına çocuklarıyla birlikte katılan velilere desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından açılışı yapılan sergi öğrenciler, veliler ve davetliler tarafından gezildi.

Öğrencilerin el işi kağıdı, karton kutu, plastik malzemelerden yapmış oldukları çalışmaların yer aldığı sergi, pazar gününe kadar gezilebilecek.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Anaokulu, öğrencilerinin, bilim,, sanat, sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı