Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 13:31 Bu haber 2503 kez okundu
 
BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ
Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden, Güney Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere Ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir.
ÇARDAK Haberi
BARIŞ PINARI HAREKÂTINI DESTEKLİYORUZ

Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, Uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir.

              Teröre karşı Milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır. DEAŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır. Suriye’ de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur.

               Suriye topraklarının önemli bir bölümü DEAŞ, PYD, YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK’ nın Suriye’deki yapılanması olan PYD/YPG Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden Ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve uygun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. B terör örgütleri Suriye’de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır. Otoritelerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler.

             Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için Uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte BARIŞ PINARI HAREKÂTI düzenlenmiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir.

            Bölgemizin istikrar barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DEAŞ=PKK=PYD terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerinin sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriye’ linin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonunu Belediye Meclisi olarak destekliyoruz.

           Bu çerçevede; Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında Ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan Milli Güvenliğimizdir. Ülkemizin Bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakâr askerlerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz.

          Bu okunan metin ile hem cephedeki Mehmetçiğimize hem de Ülkemize destek olmak, duygu ve düşüncelerimizi tüm dünyaya duyurmak adına Meclisimizin gündemine getirdik. Çardak Belediyesi olarak Meclisimizin bir açıklaması ve bildirisi olması hususunu oylarınıza sunuyorum dedi.

           Yapılan oylama sonucunda; Mecliste hazır bulunan; Adalet ve Kalkınma Partisi, İyi Parti ve Demokrat Parti mensubu Meclis Üyelerince oy birliği ile karar verildi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BARIŞ, PINARI, HAREKÂTINI, DESTEKLİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı