Haber Detayı
19 Ocak 2018 - Cuma 18:32 Bu haber 1876 kez okundu
 
BAŞKAN GÜRLESİN, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINI PAYLAŞTI
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hacı İbrahim Cin Ortaokulu Kız Hentbol Takımı oyuncularının hem Denizli İl İkinciliği başarılarını ödüllendirdi hem de karne heyecanlarına ortak oldu.
EĞİTİM Haberi
BAŞKAN GÜRLESİN, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINI PAYLAŞTI

Başkan Gürlesin, “Biz başarının her zaman yanındayız. Başarı haberleri öğrencilerimizden gelince bizim için anlamı daha da büyük oluyor” dedi.

2017-2018 eğitim-öğretim döneminin ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla, Hacı İbrahim Cin Ortaokulu öğrencilerinin karne heyecanına ortak olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Kız Hentbol Takımı oyuncularının Hentbol Küçük Kızlar grubunda ki il ikinciliklerini de tebrik ederek, ödüllendirdi. Hacı İbrahim Cin Ortaokulu’nda ki karne dağıtım törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rasül Çövüt, Okul Müdürü Mustafa Öztürk ve okula ismi verilen hayırsever Hacı İbrahim Cin’in oğlu Hamdi Cin, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

“EĞİTİME DESTEK GELECEĞE YATIRIM DEMEK”

Hacı İbrahim Cin Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelerek, yarıyıl tatili öncesinde ki karne heyecanına ortak olan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Eğitim döneminin ilk dönemini tamamladınız. İkinci yarıyı da sağlıklı ve başarılı bir şekilde bitirip, bundan sonraki yaşantınızda daha başarılı yerlere gelmenizi temenni ediyorum” dedi. Pamukkale Belediyesi olarak, eğitimi önemsediklerini belirterek, geleceğin mimarı olan öğrencilere ve ilçede bulunan tüm okullara desteklerinin her daim devam ettiğini söyledi. Karne töreninde, öğrencilere tatilde oyunlar oynamalarını ancak kitap okumayı da ihmal etmemeleri gerektiğini hatırlatarak, “Hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz ve tabi ki öğretmenlerimiz için meşakkatli geçen bir dönemi daha geride bıraktık. Daha da güzel yarınlar görebilmek için yetiştirdiğimiz çocuklarımızın eğitim hayatı çok önemli. Bir ülkenin kalkınmasında ki en önemli temel taşlardan birisi de eğitimdir. Bir anlamda eğitime destek, geleceğe yatırım demek. Bu anlamda Pamukkale Belediyesi olarak, eğitimi önemsiyor ve öğrencilerimize ve okullarımıza desteğimizi her daim sürdürüyoruz. İlçemizde 128 okulumuzun tamamına ulaşarak fiziki ihtiyaçlar başta olmak üzere eksikliklerin giderilmesi anlamında ciddi destek sağlıyoruz. Hem okullarımıza, hem öğrencilerimize ve ailelerimizin yanında yer alarak, destek olarak, yarınlarımıza yatırım yaptığımızın bilincindeyiz. Öğrencilerimize eğitim yardımından, kırtasiye desteğine, okullarımızın dış cephe onarımlarından, halı sahalara, konferans salonlarına kadar ve birçok malzeme eksikliklerini tamamlayarak önemli destekler sağlıyoruz” diye konuştu.

KIZ HENTBOL TAKIMININ BAŞARISINI ÖDÜLLENDİRDİ

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hacı İbrahim Cin Ortaokulu’nun hentbolda Denizli İl İkinciliği başarısını elde eden Kız Hentbol Takımı oyuncularının da karne heyecanına paylaşarak, başarılarını da ödüllendirdi. “Biz başarının her zaman yanındayız. Başarı haberleri öğrencilerimizden gelince bizim için anlamı daha da büyük oluyor” diyen Başkan Gürlesin, altı yıl önce kurulan, geçtiğimiz yıl il üçüncüsü olan ve bu yıl da Hentbol Küçük Kızlar grubunda il ikinciliği derecesini elde eden takım oyuncularını ödüllendirdi. “Seneye sizlerden daha da güzel başarılar bekliyoruz” dediği takım oyuncuları Sudenur Doğan, Yağmur Sena Olcay, Hatice Esra Şakar, Irmak Onaç, Rümeysa Toçkin, Nehir Onaç, Sezin Singin’e eşofman takımı hediye ederek, bir de il dışında ki maçlara gidebilmeleri için araç desteği sözü verdi. Kız Hentbol Takımı’nın başarısından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, spor yapan, sağlıklı büyüyen nesiller için hem eğitim alanında hem de sporun birçok alanında desteklerinin sürdüğünü belirtti. “Amacımız, spor yaparak kötü alışkanlıklardan ve kötü arkadaşlardan uzak duran ve sağlıklı bireylerin topluma kazandırılmasına yardımcı olmaktır” diyen Başkan Gürlesin, “Hacı İbrahim Cin Ortaokulu Kız Hentbol Takımı’nın oyuncularını, öğretmenlerini tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Takım oyuncularının karne notlarının da güzel olması derslerle birlikte sporun da yan yana gidebildiğinin en güzel göstergesi olmuş. Bilgisayar, cep telefonu gibi gerçek hayattan uzaklaşan nesiller yerine, eğitimin sporla harmanlanarak yetiştirdiğimiz sağlıklı nesiller hedefimiz” dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BAŞKAN, GÜRLESİN,, ÖĞRENCİLERİN, KARNE, HEYECANINI, PAYLAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı