Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 02:15 Bu haber 774 kez okundu
 
Bilecik'te 'Astronomi ve Öğretmen Seminerleri'ne yoğun ilgi
Program kapsamında, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nin çatısına kurulan teleskoplar ile vatandaşlar gezegenleri ve yıldızları izledi.
GÜNDEM Haberi
Bilecik'te 'Astronomi ve Öğretmen Seminerleri'ne yoğun ilgi

BİLECİK (AA) - Bilecik'te düzenlenen "Astronomi ve Öğretmen Seminerleri" kapsamında, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nin çatısına kurulan teleskoplara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bilecik Belediyesi tarafından organize edilen program çerçevesinde Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nin çatısına yerleştirilen 4 teleskop ile vatandaşlar gezegenleri ve yıldızları izledi.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, organizasyona yoğun katılım gösteren vatandaşlara teşekkür etti.

Yağcı, "Gökyüzü sırlarla dolu, herkesin merak konusu. Bilecikliler de çocuklarını, eşlerini alarak gece geç saat demeden geldiler. Bu tür etkinliklerimiz sürecek." ifadelerini kullandı.

Etkinliğe teleskopuyla katılan fizik öğretmeni Ümit Fuat Özyar da "Aya, gezegenlere bakıyoruz, Venüs'e bakıyoruz, ay yüzeyinde gezebiliyorsunuz. Kraterlere, dağlara bakabiliyorsunuz. Teleskoplar bilgisayara aktarıyor ve oradan da izleme imkanı sunuyor. Uzay fotoğraflarının nasıl çekildiğini de göstermek istedik." dedi.

Muhabir: Harun Kaymaz

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Bilecik'te, 'Astronomi, ve, Öğretmen, Seminerleri'ne, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı