Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 23:15 Bu haber 1196 kez okundu
 
BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu yayımlandı
MEB'e bağlı bilim ve sanat merkezlerine yapılacak öğretmen alımlarına ilişkin hükümlerin yer aldığı Bilim ve Sanat Merkezlerine (BİLSEM) Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu yayımlandı.
GÜNDEM Haberi
BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu yayımlandı

ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı bilim ve sanat merkezlerine yapılacak öğretmen alımlarına ilişkin hükümlerin yer aldığı Bilim ve Sanat Merkezlerine (BİLSEM) Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu yayımlandı.

MEB'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Bakanlığa bağlı BİLSEM'lere öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik alım yapılacak.

Öğretmen seçme ve atama sürecine ilişkin iş ve işlemlerin, yayımlanan BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu'nda yer alan hükümler doğrultusunda yapılması gerekiyor.

BİLSEM'lere öğretmen olarak atanabilmek için başvurucakların, başvuru tarihi itibarıyla öğretmenlikte adaylıklarının kalkmış olması, öğretmen olarak görev yapmakta oldukları illerin bilim ve sanat merkezlerinde alanlarında kontenjan bulunması gerekiyor.

Başvuru ve onay süreci 5-16 Şubat'ta "http://mebbis.meb.gov.tr" internet adresinden gerçekleştirilecek. BİLSEM'lere ilişkin kontenjanlar ise "http://orgm.meb.gov.tr" adresinden duyurulacak.

Kılavuza, MEB'in internet sitesi üzerinden erişilebilecek.

Muhabir: Ahmet Sertan Usul


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: BİLSEM, Öğretmen, Seçme, ve, Atama, Kılavuzu, yayımlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı