Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 17:46 Bu haber 4693 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın örnek gösterdiği ambulans şoförü
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın örnek gösterdiği ambulans şoförü

MANİSA (AA) - Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, bacakları diz üzerinden kesilen 72 yaşındaki hastayı çalışma nedeniyle yolun kapalı olmasından dolayı sırtında taşıyarak evine götüren ambulans şoförü Çetin Karamanlar, bu davranışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın örnek göstermesinin kendisini duygulandırdığını belirtti.

AA muhabirine açıklama yapan Karamanlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "Kaymakamlar Toplantısı"nda, geçen hafta yaşadıkları olaya da değindiğini, "Bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız var." sözleriyle kendisini örnek gösterdiğini anımsattı.

Yaptıklarının mesleki olmaktan çok insani bir görev olduğunu belirten Çetin Karamanlar, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımızın bizi örnek göstermesi mutlu ve motive etti, gözlerim doldu. Tüm sağlık çalışanları adına onur duydum. Yarın anamız babamız da aynı şartlarda olabilir. Gelecek nesillerin yaptığımız işi benimsemelerini istiyoruz. İnşallah bizi örnek alırlar."

Bu olay vesilesiyle sağlık çalışanlarının zor şartlarda çalıştığını gösterme şansı yakaladıklarını da kaydeden Karamanlar, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi konusunda çalışma yapılacağının ifade edildiğini, bunun tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde bir an önce uygulamaya girmesini beklediklerini dile getirdi.

Saruhanlı ilçesinde 112 acil servis ambulans şoförü Çetin Karamanlar, diyabet hastalığı sonucu kangren olan 2 bacağı diz üzerinden kesilen 72 yaşındaki Muzaffer Tumlu'yu evine götürmekle görevlendirilmiş, çalışma nedeniyle yolun kapalı ve sokağın çamurlu olması nedeniyle hastayı evindeki yatağına kadar sırtında taşımıştı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan'ın, örnek, gösterdiği, ambulans, şoförü,
Yorumlar
Haber Yazılımı