Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 14:30 Bu haber 1079 kez okundu
 
Diyarbakır'da kırsal mahalleler ilk kez sıcak asfaltla buluştu
GÜNDEM Haberi
Diyarbakır'da kırsal mahalleler ilk kez sıcak asfaltla buluştu

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalle yollarını sıcak asfaltla buluşturuyor.

Belediye Başkanı Cumali Atilla'nın göreve başlamasından sonra belediye ekipleri, halka kaliteli hizmet vermek için yoğun çaba gösteriyor.

Yıl sonuna kadar kent merkezine 500 bin ton asfalt sermeyi hedefleyen ekipler, kırsal mahalle yollarını da sıcak asfaltla buluşturmak için çalışmalar başladı.

Silvan ilçesi Tekel ile Bağlar ilçesinin Hacıkoç ve Alatosun grup yollarında 55 kilometrelik alana sıcak asfalt döken ekiplerin çalışması mahalle sakinlerince memnuniyetle karşılandı.

Bağlar ilçesine bağlı Hendek Mahallesinde yaşayan Haşim Yağar, yola sıcak asfalt serilmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Daha önce bozuk olduğu için yolu kullanırken zorluk çektiklerini belirten Yağar, "Yollarımızı güzel bir şekilde yaptıkları için Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Önceden yollarda çukur vardı, arabalarımız zarar görüyordu. Şimdi sıkıntımız kalmadı çok şükür." dedi.

"Belediyemizden memnunuz"

Alatosun Mahallesi'nde yaşayan Salih Adıgüzel ise şimdiye kadar kırsal mahalle yollarına sıcak asfalt dökülmediğini söyledi.

Çalışmaların ardından yolların güzel bir görünüme kavuştuğunu dile getiren Adıgüzel, "Yollarımız sıcak asfaltla kaplanıyor. İlk kez böyle bir hizmet görüyoruz. Belediyemizden memnunuz, hizmetleri için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Ömer Yasin Ergin

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Diyarbakır'da, kırsal, mahalleler, ilk, kez, sıcak, asfaltla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı