Haber Detayı
24 Nisan 2018 - Salı 22:16 Bu haber 1186 kez okundu
 
GÜNCELLEME - Uyuşturucu ihbarına giden ekiplerin FETÖ'cüleri yakalaması
GÜNDEM Haberi
GÜNCELLEME - Uyuşturucu ihbarına giden ekiplerin FETÖ'cüleri yakalaması

MUĞLA (AA) - Türkiye'ye yurt dışından uyuşturucu madde sokulacağı ihbarı üzerine tekneyi takibe alan ekipler, İzmir'den Bodrum'a kamyonla götürülen teknede yasa dışı yollardan Yunanistan'a geçmeye çalışan aralarında FETÖ üyelerinin de olduğu 18 kişiyi yakaladı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı ekipleri, Arnavutluk'tan gemi ile gelecek skunk (genetiği değiştirilmiş esrar) maddesinin "Spear" isimli tekne ile kentten karaya çıkarılacağı bilgisi üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlattı.

Güzelbahçe Limanı'nda demirli bulunan "Spear" isimli tekneye teknik takip için GSP cihazı takan ekipler, teknenin kamyonla Bodrum Kissebükü koyunda denize indirildiğini tespit etti.

Kissebükü koyundaki teknenin dün gece 10-15 kaçak göçmen ve FETÖ/PDY mensubu olduğu değerlendirilen kişilerle birlikte hareket ettiğini belirleyen ekipler, tekneye müdahale etti. Sahil Güvenlik botunun takip ettiği tekne karaya otururken içerisindekiler de ormanlık alana kaçtı.

Jandarma ekipleri, FETÖ/PDY üyeliğinden aranan H.T, A.A, F.A. ve M.S'nin de aralarında bulunduğu 5'i çocuk 13 kişiyi yakaladı.

Karaya oturan tekneden ormanlık alana kaçan kişilerin yakalanması için Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve Zıpkınlar Komanda Taburu ekipleri arazide çalışma başlattı. Ekiplerin, biri çocuk ve 4 kişiyi daha arazide bulmasıyla yakalanan sayı 18'e yükseldi. Ekiplerin ormanlık alandaki arama çalışması devam ediyor.

Yakalananların işlemlerinin ardından Bodrum Emniyet Müdürlüğüne teslim edileceği öğrenildi.

Şüphelilerden İ.E'nin Dokuz Eylül Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak çalışırken ihraç edildiği, R.T'nin kamu hizmetlerinden men kararının bulunduğu, H.T'nin FETÖ üyeliğinden davasının sürdüğü ve TÜBİTAK'ta araştırma görevlisiyken ihraç edildiği, N.E'nin İzmir Müftülüğünden ihraç edildiği, karı koca hakim M.S. ve Y.S'nin karı-koca Denizli'de ihraç edildiği, H.S. ve M.S'nin Savunma Sanayi Müsteşarlığında Bilgisayar Mühendisi olduğu ve ihraç edildiği, A.A'nın Burdur'da özel bir eğitim kurumunda eğitimci olduğu, F.A'nın ise ev hanımı olduğu belirlendi.

Öte yandan FETÖ üyelerini kaçırdığı belirlenen teknede sahil güvenlik ekipleri tarafından Bodrum'daki Sahil Güvenlik limanına getirildi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: GÜNCELLEME, -, Uyuşturucu, ihbarına, giden, ekiplerin, FETÖ'cüleri, yakalaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı