Haber Detayı
03 Aralık 2017 - Pazar 02:00 Bu haber 599 kez okundu
 
Güzelbahçe belediye başkanına silahlı saldırı
GÜNDEM Haberi
Güzelbahçe belediye başkanına silahlı saldırı

İZMİR (AA) - CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin silahlı saldırı sonucu yaralanmasına ilişkin, "Kendisiyle görüşme şansım oldu. Sağlık durumu çok çok iyi. Canına yönelik bir endişe taşımıyoruz ama bacağındaki kurşun nedeniyle ameliyata alınacak." dedi.

Sındır, İnce'yi ziyareti sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnce'nin eşinin kullandığı araçla evine gittiği sırada arkadan yaklaşan bir aracın çarparak durmalarına neden olduğunu öğrendiklerini söyledi.

Sındır, şöyle devam etti:

"Tahminen belediye başkanımız takip edildi. Evinin önünde aracının durmasına neden olacak bir müdahale sonrası araçtan indiğinde kendisine silahla ateş edildiğini ve bacağından vurulduğunu biliyoruz. Kendisiyle görüşme şansım oldu. Sağlık durumu çok çok iyi. Canına yönelik bir endişe taşımıyoruz ama bacağındaki kurşun nedeniyle bir ameliyata alınacak. Tüm ailesine geçmiş olsun diyorum."

- "Hayati tehlikesi yok"

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gürkan Ersoy da Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'nin ateşli silah yaralanmasıyla hastanenin acil servisine getirildiğini söyledi.

İncenin sol dizinden yaralandığını belirten Ersoy, "Belediye başkanımızın hayati bir tehlikesi şu an için kesinlikle yoktur. Antibiyotik tedavisi, tetanoz aşısı, serum takılması gibi işlemler yapılıp, filmleri çekilmiştir. İleri tetkik ve tedavisi için şu anda özel kata yatırılmıştır." dedi.


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Güzelbahçe, belediye, başkanına, silahlı, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı