Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 02:00 Bu haber 1408 kez okundu
 
Halid Ali, seçim maratonuna girmekten geri adım atmayacak
Mısır'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklayan hukukçu Halid Ali, seçim maratonuna girmekten geri adım atmayacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Halid Ali, seçim maratonuna girmekten geri adım atmayacak

KAHİRE (AA) - Mısır'da mart ayında yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını açıklayan hukukçu Halid Ali, seçim maratonuna girmekten geri adım atmayacağını söyledi.

Mısır'da cumhurbaşkanı adayından 10 maddelik 'garanti' talebi

Seçim takviminin açıklanmasının ardından başkent Kahire'de basın toplantısı düzenleyen Ali, "Beyaz bayrak açmayacağız. Gelecek nesiller, 'Onlar diktatörlüklerini kurarken siz neredeydiniz.' demesin diye bu yolu seçtik." ifadesini kullanarak adaylık işlemlerine devam ettiğini ve geri adım atmayacağını belirtti.

Adaylık başvurusunda bulunmak için yeterli sürenin olmayışına tepki gösteren Ali, seçim takvimiyle ilgili, "Haksız ve seçim sürecinin içini boşaltan bir takvim" değerlendirmesinde bulundu.

"Ocak 2011 devriminin tüm evlatlarına" seslenen Ali, 25 bin imza toplayarak 25 Ocak'ta Talat Harb Meydanı'ndan başlayan bir insan zinciri halinde Milli Seçim Kurulu (MSK) binasına gidip imzalarını teslim etmelerini istedi. Ali, "Seçimlerin bir tiyatroya dönmemesi için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Muhabirler: Hussein Mahmoud Ragab Elkabany, Gülşen Topçu

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Halid, Ali,, seçim, maratonuna, girmekten, geri, adım, atmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı