Haber Detayı
16 Ocak 2018 - Salı 17:15 Bu haber 1284 kez okundu
 
Kütahya'da orman yangınlarıyla mücadele hazırlıkları
GÜNDEM Haberi
Kütahya'da orman yangınlarıyla mücadele hazırlıkları

KÜTAHYA (AA) - Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünün, yangın müdahale cepheleri oluşturarak yangınlara karşı çok daha güçlü olmak için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Orman Bölge Müdürü Adnan Kayım, gazetecilere yaptığı açıklamada, orman yangınlarının çıkmasına ve yayılmasına engel olmak için her türlü tedbiri almaya çalıştıklarını belirerek, bu kapsamda orman yangınlarında esas olan erken müdahalenin gerçekleştirilmesi için yangına ulaşım imkanlarını genişleterek yeni orman yolları ve yangın müdahale cepheleri yapıldığını söyledi.

Orman yangınlarıyla mücadelede her zaman hazırlıklı olduklarını vurgulayan Kayım, şunları kaydetti:

"Bu yolların devamlı bakımlı ve ulaşıma açık tutulması için çalışıyoruz ve program dahilinde yeni yollar yapıyoruz. Orman yangınlarının sayısının azaltılması ve yanan alanın küçük tutulabilmesi için halkımızın eğitimine, orman alanlarının kontrolünün kesintisiz yapılmasına, yangından önce yangının genişlemesini önleyecek tedbirlerin alınmasına, araç, gereçlerin tam donanımlı olmasına özen gösteriyoruz. Yangın işçilerimizin eğitimi ise bizim için önemli."

Kayım, Kütahya'nın doğal güzelliklerinin yok olmasına ve ekolojik dengesinin bozulmasına neden olan orman yangınlarının önüne geçebilmek adına çalışmaların, 2018 yılında da aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Kütahya'da, orman, yangınlarıyla, mücadele, hazırlıkları,
Yorumlar
Haber Yazılımı