Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 17:30 Bu haber 970 kez okundu
 
Manisa'da "Gençlerin İyilik Ağacı" Projesi
GÜNDEM Haberi
Manisa'da

MANİSA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde başlattığı "Gençlerin İyilik Ağacı Projesi" kapsamında Salihli ilçesinde engelli öğrenciler için sportif faaliyetler düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Salihli Gençlik Merkezi tarafından yürütülen proje kapsamında, Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi öğrencileri için program düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Oktay Ayaz, yaptığı açıklamada, proje ile amaçlarının engelli öğrencilerin sosyal hayata katılmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığın 81 ilde projeyi başlattığını belirten Ayaz, şöyle konuştu:

"Bu proje kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirdik. Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi’nde eğitim alan öğrencilerimizle bir araya gelerek onlarla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Amacımız, bu öğrencilerimizin sosyal hayatta daha aktif olmalarını sağlamak."

Etkinlikte öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesinin ardından tenis ve futbol müsabakaları gerçekleştirildi.

Pograma İlçe Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu Müdürü Mehmet Sait Batıhan ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Manisa'da, "Gençlerin, İyilik, Ağacı", Projesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı