İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
01 Aralık 2017 - Cuma 01:45 Bu haber 1024 kez okundu
 
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:
- "NATO konseptine dahil olduğumuz günden bu tarihe kadar başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi"
GÜNDEM Haberi
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın:

MANİSA (AA) - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "NATO konseptine dahil olduğumuz günden bu tarihe kadar başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi." dedi.

Yalçın, kentteki bir otelde sendika tarafından düzenlenen Genişletilmiş İş Yeri Temsilcileri Toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin NATO'ya girmesiyle sorunların arttığını ifade etti.

Üyelikten sonra 10 yılda bir ihtilal olduğunu belirten Yalçın, "NATO konseptine dahil olduğumuz günden bu tarihe kadar başımıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi. 10 yılda bir muhtıra bizim için bir rutine dönüştü." diye konuştu.

15 Temmuz darbe girişiminin, gezi olayları, 17-25 Aralık, gladyo, derin yapılanma ve çukurla bağlantılı olduğunu aktaran Yalçın, 12 Eylül'den bir gün önce Amerika'ya, "Telaşlanmayın, bizim çocuklar diye" konuşanların da konuyla bağlantılı olduğunu kaydetti.

Önceki yıllarda 50 akademisyen ve 400 öğretmen ile hazırladıkları geniş çaplı müfredatın ardından ABD Büyükelçisinin kendisiyle görüşmek istediğini de aktaran Yalçın, şunları kaydetti:

"Sendikal faaliyetlerimizi anlattık fakat bunun için gelmediklerini biliyoruz. Çünkü bizi daha önce de 2011 yılında toplu sözleşmeyi imzalamadığımız o süreçte aramışlardı. Biz iş bırakma kararı aldığımızda 'Bir sonraki eyleminiz nedir?' diye sormuşlardı. ‘Müfredat raporundan bahsediyorsunuz içerisinde ne var?’ dediler. Açıklayınca görürsünüz dedik. Bakanlık taslağı olgunlaştırdı. Yine aradılar."

Yalçın, yeni müfredatla ilgili elçilik tarafından da arandığını söyleyerek, şöyle konuştu:

"Müfredattaki, evrim teorisi tartışması, cihat kavramının bazı radikal unsurlar ve emperyalist güçler tarafından hoyratça kullanıldığı bir zeminde çocuklara cihadı düzgün öğretmek gerek ki, savunmasınlar.' düşüncemizden dolayı elçilikten arandım. 'Sizi tanımak istiyorum' dediler ve yine geldiler. Sizce neden bu kadar ilgililer ve telaşlanıyorlar? Bu ilgi 1949’da Fulbright antlaşması ile başlıyor. Eğitim ABD’ye ciro ediliyor."

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Memur-Sen, Genel, Başkanı, Yalçın:,
Yorumlar
Haber Yazılımı