Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 13:46 Bu haber 681 kez okundu
 
Öğrencilere sosyal medya okur yazarlığı eğitimi
GÜNDEM Haberi
Öğrencilere sosyal medya okur yazarlığı eğitimi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da Özel OSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji öğrencilerine, sosyal medya okur yazarlığı eğitimi verdi.

Afyonkarahisar OSB konferans salonundaki eğitimde konuşan Habitat Derneği Gönüllüsü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Fadıl Pala, Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği tarafından toplumun farklı kesimlerinin bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve Türkiye’nin e-dönüşümüne destek vermek için çeşitli eğitimler düzenlendiğini söyledi.

Türkiye'nin 81 ilinde ortak sosyal sorumluluk çalışmaları gerçekleştirdiklerini dile getiren Pala, şunları kaydetti:

"Bu eğitimler içinde yer alan sosyal medya okur yazarlığı ise yeni neslin gelişmesinde, internetin doğru kullanımında büyük önem taşıyor. Eğitimin internet fenomeni olmakla alakası yok. Sosyal medya, kullanıcıların internet üzerinden yaptıkları etkileşim, bilgi paylaşımı ve diyalogların tamamını kapsayan yeni nesil bir iletişim şeklidir. Son dönemde özellikle markaların etkin kullanımı ve dijital reklamcılıkta ölçümleme ve hedeflemenin kontrol edilebilirliği sayesinde sosyal medya, geleneksel medyadan daha öncelikli konuma gelmiştir."

Eğitim, slayt eşliğinde sunum yapılmasının ardından öğrencilere sertifika verilmesiyle sona erdi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Öğrencilere, sosyal, medya, okur, yazarlığı, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı