Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 18:45 Bu haber 1213 kez okundu
 
Salihlili öğrenciler hayvanlara sahip çıktı
GÜNDEM Haberi
Salihlili öğrenciler hayvanlara sahip çıktı

MANİSA (AA) - Salihli ilçesindeki Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencileri, Hayvanlarımızı Koruyalım, Yüreklerimizi Isıtalım Projesi kapsamında temin ettikleri mama, kap ve ilaçları barınağa teslim edildi.

Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencileri, 8/D sınıf öğretmeni Reyhan Gürel yürütücülüğünde uyguladıkları Hayvanlarımızı Koruyalım, Yüreklerimizi Isıtalım Projesi ile sokak hayvanları için hayırseverlerin de katkısıyla mama, kap ve bazı ilaçlar temin etti.

Temin edilen malzemeler, Salihli Belediyesi bünyesinde sokak hayvanlarının bakım ve rehabilitasyonlarının yapıldığı barınağa teslim edildi.

Projenin yürütücüsü Gürel, yaptığı açıklamada, öğrencileriyle uyguladıkları projede amaçlarının sokak hayvanlarına karşı farkındalık sağlamak olduğunu söyledi.

Öğrencilerinin hazırladıkları projede yardım severlerin de katkılarıyla çok miktarda mama kabı, mama ve ilaç temin ettiğini belirten Gürel, "Topladığımız bu malzemeleri Salihli Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine giderek görevlilere teslim ettik. Ayrıca barınaklarda kalan sokak hayvanları ile bire bir ilgilendik. Yardıma muhtaç hayvanlara el uzatmak çocukların empati yapma duygularını geliştirir." dedi.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Salihlili, öğrenciler, hayvanlara, sahip, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı