Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 12:16 Bu haber 1126 kez okundu
 
Sandıklı'da taşımalı okul servisleri denetleniyor
GÜNDEM Haberi
Sandıklı'da taşımalı okul servisleri denetleniyor

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde taşımalı okul servislerinde denetimler devam ediyor.

Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman başkanlığında, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Faysal Kayhan, emniyet, jandarma ve zabıta ekiplerinden oluşan heyet, servis minibüslerinde denetleme yaptı.

Köy okullarında ilçeye gelen öğrencilerin kullandığı servisleri sabah saatlerinde ilçe girişlerinde denetleyen ekipler, tespit ettikleri aksaklık ve yönetmeliğe uymayan durumlara ilişkin cezai işlem uyguladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Karaosman, yaptığı açıklamada, denetimlerin aralıksız olarak süreceğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Uygulamalarda okul servislerinin evrakları, iç ve dış tertibatlarının trafiğe uygunluğu, öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadığı, sabah saatlerinde okullarına zamanında getirilip getirilmediklerini kontrol ediyoruz. Öğrencilerimizin servis araçlarında huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarını, ebeveynlerin çocukları için herhangi bir endişe duymadan okula göndermelerini ve aynı şekilde okuldan dönüşlerini sağlamak amacıyla denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir."

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Sandıklı'da, taşımalı, okul, servisleri, denetleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı