Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 13:30 Bu haber 966 kez okundu
 
Sandıklı'dan kısa kısa
GÜNDEM Haberi
Sandıklı'dan kısa kısa

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı ilçesinin tanıtımı için "Sandıklı'nın tanıtımı için el ele gönül gönüle" parolası ile tanıtım platformu kuruldu.

Sandıklı Hüdai Kaplıcalarındaki termal bir otelde tanıtım platformunun kuruluşu için bir araya gelen Kaymakam Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, otel müdürleri Ahmet Yılmaz Yavuz, Veli Karaca ve Abid Dedebek, Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği, Gönüllü Hanımlar Derneği, Sandıklı Folklor ve Tarih Derneği, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ticaret ve Sanayi Odası ve özel sektör temsilcileri tanıtım platformunu oluşturdu.

Toplantıda tanıtım platformunun başkanlığına Melek Yavuz getirildi.

Tanıtım platformunun amacının ulusal ve uluslararası alanda Sandıklı'nın tanıtımını farklı etkinlikler planlayarak profesyonelce yapmak olduğunun altını çizen Yavuz, Sandıklı Kültür Evi'nde yapılan istişare toplantılarıyla çalışmalarına önceden başladıklarını söyledi.

Yavuz, "Toplantılarda, Sandıklı halkına turizm bilincinin kazandırılması bu bağlamda turizmin çeşitlendirilmesi turizm ekonomisinin canlandırılması ve ilçede turizm sektöründeki sorunların giderilmesi adına düzenli yapılacak etkinlik ve eğitimlerin planını çıkardık. Bu planlamalar doğrultusunda yapılacak faaliyetler ve sonuçları önümüzdeki günler de de kamuoyuyla paylaşacağız." dedi.


- Engellilere yönelik etkinlik

Sandıklı Belediyesi ve Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezi, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle ortaklaşa etkinlik düzenledi.

Sandıklı Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal bir otelde gerçekleşen etkinlik, işaret dili ve görme engellilerin okuduğu İstiklal Marşı ile başladı.

Konuşmaların akabinde hazırlanan slayt ve video gösterileri ile Özçınar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin hazırladığı gösteriler, aileler, misafirler ve protokol üyelerinden alkış aldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Sandıklı'dan, kısa, kısa,
Yorumlar
Haber Yazılımı