Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 19:15 Bu haber 2309 kez okundu
 
Simav'da "genç çiftçi"lere hibe düveler dağıtıldı
GÜNDEM Haberi
Simav'da

KÜTAHYA (AA) - Simav ilçesinde, Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 14 çiftçiye, 6'şar adet düve dağıtıldı.

Genç Çiftçi Projesi kapsamında projeleri kabul edilen çiftçilere hibe destekleri, Simav Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hayvan pazarında düzenlenen törenle teslim edildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Tokdemir, burada yaptığı konuşmada, Simav'ın il genelinde büyük ve küçükbaş hayvancılık kapasitesi açısından önemli bir konumda bulunduğunu belirtti.

İlçenin mera varlığı da göz önüne alındığında hayvancılığın geliştirilmeye müsait olduğunu vurgulayan Tokdemir, şunları kaydetti:

"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın 'Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’ çerçevesinde geçen yılki desteklemelerden ilçemizde 32 çiftçi faydalandı.

Bu sayede ilçe ekonomisine ve çiftçilerimize 960 bin lira katkı sağlandı. Geçen yıl uygulanan Genç Çiftçi Projesi'nden hibe desteği almaya hak kazanan 14 çiftçimize 84 adet düve dağıtımını gerçekleştiriyoruz."

Konuşmaların ardından çiftçilere hibe edilen düvelerin dağıtımı yapıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Simav'da, "genç, çiftçi"lere, hibe, düveler, dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı