Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 19:00 Bu haber 1035 kez okundu
 
Söke'de "Girişimcilik" paneli
GÜNDEM Haberi
Söke'de

AYDIN (AA) - Aydın'ın Söke ilçesinde "Girişimcilik" üzerine panel düzenlendi.

Söke Ticaret Odası Kadın Girişimcileri ve Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Girişimcilik Topluluğu işbirliğiyle Söke İşletme Fakültesi konferans salonunda, sektöründe başarılı olan firma yetkililerinin konuşmacı olarak katıldığı "Girişimcilik" paneli düzenlendi.

Panelin açılış konuşmasını yapan Söke İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Neval Genç, konuşmacıların tamamının birer girişimcilik serüvenine sahip olduğunu söyledi.

Programın öğrenciler için yol gösterici olacağına inandığını aktaran Genç, "Girişimcilik günümüzün en fazla kullanılan terimlerinden biri. Tüm gençlerimiz fikir sahibi ancak bunu nasıl kazanca çevirebilecekleri, nasıl istihdama yansıtacakları belki üniversitemizde teorik olarak veriyoruz ama böylesi söyleşilerle pratikte uygulama örneklerini öğrencilerimizle buluşturmayı amaçlıyoruz." dedi.

Panele, Söke Ticaret Odası Başkanı Haluk Kutlay, Söke Ticaret Odası Kadın Girişimciler Topluluğu Başkanı Esma Ceylan, Söke Genç İş Adamları Derneği Başkanı Bilal Ülker ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Söke'de, "Girişimcilik", paneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı