Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 16:00 Bu haber 1518 kez okundu
 
Turgutlu'da "Mirasımız Tehlikede" konferansı
GÜNDEM Haberi
Turgutlu'da

MANİSA (AA) - Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Mirasımız Derneği tarafından "Mirasımız Tehlikede" konferansı düzenlendi.

Konferansta konuşan Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci, Kudüs'ün Müslümanlar için çok önemli olduğunu ve tüm İslam aleminin Kudüs'e sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Mescid-İ Aksa'nın sürekli gündem de olmasını istediklerini belirten Demirci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yapmış olduğu açıklamalarla Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı gündem de tuttuğunu ifade etti.

Sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan ile değil, tüm Müslümanların Kudüs'ü gündemde tutarak, orada yapılan zulmü dünya ya göstermesi gerektiğini ifade eden Demirci, şöyle konuştu:

"Biz, STK'lar, halkımızı ve tüm islam alemi Mescid-İ Aksa yı gündem de tuttuğu takdirde orada ki kardeşlerimiz kendilerini daha güçlü hissedecekler. Kudüs'ü yalnız bırakmayın. Kardeşlerimiz sizleri bekliyorlar. Orada ki kardeşlerimiz, burası Osmanlı toprağı, sizi bekliyoruz diyorlar.

Siz komutan olun, bizlerde sizin askerleriniz olmaya razıyız diye açıklamalarda bulunuyorlar. Mescid-i Aksa'nın bu işgalden kurtulması an meselesi çok yakında olacak. Kudüs'de yeninden hakimiyet Müslümanaların olacak. Biz buna inanıyoruz ve bunu inşallah hep birlikte göreceğiz."

Konferansa, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, AK Parti İlçe Başkanı Mürşit Gedizli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Turgutlu'da, "Mirasımız, Tehlikede", konferansı,
Yorumlar
Haber Yazılımı