Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 18:15 Bu haber 992 kez okundu
 
Uşak Valisi Demir:
- "Devletimizin kaynaklarını israf etmeden kullanmaya gayret gösteriyoruz"
GÜNDEM Haberi
Uşak Valisi Demir:

UŞAK (AA) - Uşak Valisi Salim Demir devletin kaynaklarını israf etmeden kullandıklarını söyledi.

Vali Demir, Uşak İl Özel İdaresi 2018 yılı bütçe görüşmelerini tamamlayan İl Genel Meclisi üyeleri, kaymakamlar ve kurum müdürleriyle yemekte bir araya geldi.

Özel bir restoranda gerçekleşen yemekte konuşan Vali Salim Demir, İl Özel İdaresi 2018 yılı bütçesinin hazırlanmasında emeği geçen meclis üyelerine teşekkür etti.

İl genelinde çalışmaların planlı ve disiplinli şekilde sürdüğünü kaydeden Vali Demir şöyle konuştu:

"Devletimizin kaynaklarını israf etmeden kullanmaya gayret gösteriyoruz. Bütçelerin arttırılmasında verimli kullanmanın önemli etken olduğunu düşünüyorum. Kaynaklarımızı arttırmak için daha fazla çalışarak projeler üretmemiz gerekir. Artık günümüz proje günüdür. Devletimizin fonlarından yararlanacak şekilde ulusal ve uluslararası projeler üretmemiz gerekiyor"

Valilik olarak olarak proje birimlerini birleştirme kararı aldıklarını kaydeden Vali Demir şunları söyle devam etti:

"Oluşturacağımız bu proje üretme birimi ilimizin kaynaklardan daha fazla faydalanması için projeler üretecek. Ayrıca Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) desteklerinden de faydalanmamız için üniversitemiz, belediyeler ve diğer kamu kurum ve kuruluşları ile beraber yürüteceğimiz önemli proje çalışmaları olacak.

Şu anda üç tane proje üzerinde çalışıyoruz. Günümüzün gereği olan proje çalışmalarını önemsiyoruz. Proje demek hem hizmet hem de kaynak demektir. Kaynaklarımızı ve hizmetlerimizi arttırmak için proje çalışmalarımıza disiplinli, planlı ve programlı şekilde devam edeceğiz."


Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Uşak, Valisi, Demir:,
Yorumlar
Haber Yazılımı