Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 14:00 Bu haber 778 kez okundu
 
VALİ KARAHAN BULDAN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ
Valimiz Hasan Karahan Bir Dizi Açılışları Gerçekleştirmek Üzere Buldan İlçemize Gitti.
İLÇE HABERLERİ Haberi
VALİ KARAHAN BULDAN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Valimiz Hasan Karahan Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesine hayırseverlerimiz tarafından bağışlanan cihazların hizmete girmesi ve Valiliğimiz tarafından restorasyonu tamamlanan Evliyazadeler Konağının BELSAM El Sanatları Merkezi olarak açılışını gerçekleştirmek üzere Buldan ilçemize gitti.  

 

İlk olarak Buldan Kaymakamlığını ziyaret eden Valimiz Hasan Karahan;  Kaymakamlık önünde Kaymakam Murat Sarı ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Valimiz Hasan Karahan Kaymakam Murat Sarı’dan ilçede gerçekleşen kamu yatırımları ve genel asayiş durumları hakkında bilgi aldı.

 

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesinde hizmete giren Mamografi ünitesinin açılışını gerçekleştirmek ve hastaneye katkı sağlayan Hayırseverlerimize plaket vermek üzere Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesine gitti.

 

Törende konuşan Valimiz Hasan Karahan; “Toplamda 6 ailemiz 1 milyonu geçen bir katkı sağlayarak hastanemizi daha kullanışlı ve faydalı hale getirecek şekilde eksiklerimizi tamamlamışlardır. Diğer eksiklikler de tabi zaman içinde bizim de katkımızla çözülecek. Güzel ve hayırlı bir iş. Allah hayrınızı kabul etsin. Allah sağlıklı bir hayat versin. Neticede hepimiz sağlıklı olmadan hayatın tadı tuzu olmadığını biliyoruz. Emeği geçenlere, katkıda bulunanlara ve öncü olanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesine hayırseverlerimiz tarafından toplam 1.022.000 TL.  Bağış yapılmış olup, bağışlarla yapılan işler ve alınan cihazların listesi aşağıda sunulmuştur.

 

· Veli-Eşe Ergin tarafından Polisomniografi cihazı (Uyku testi cihazı)

 

· Şinasi-Zehra Durusoy ve Ali-Aysel Çallıoğlu aileleri tarafından ortak bağışla Morg, mescit tadilatı ve rampa yapımı

 

· Perihan Vural tarafından Ameliyathane Tadilatı ve Laporoskopik Set alımı

 

· Prof. Dr. Zeki Avralıoğlu ve Dr. Ayşin Avralıoğlu tarafından Mamografi Ünitesi

 

· Raziye-Himmet (Merhum) Küçük tarafından Anestezi Cihazı

 

· Aynur Tunaboylu-Ahmet Tunaboylu-Ünal Tunaboylu tarafından FAKO cihazı (katarak tedavisinde kullanılan cihaz)

 

Açılışın ardından tarihi eski zamanlara dayanan ve Valiliğimiz tarafından restore edilen Evliyazadeler Konağına geçen Valimiz Hasan Karahan, buradaki restorasyonun ardından BELSAM El Sanatları Merkezi olarak hizmete giren konağın açılışını gerçekleştirdi. Konakta incelemelerde bulunan Valimiz el dokuma tezgâhları ve dokunan kumaşları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: VALİ, KARAHAN, BULDAN, İLÇESİNİ, ZİYARET, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı