Haber Detayı
09 Aralık 2017 - Cumartesi 11:30 Bu haber 1078 kez okundu
 
Yaptığı takıları satarak eğitime katkı sundu
GÜNDEM Haberi
Yaptığı takıları satarak eğitime katkı sundu

İZMİR (AA) - Seferihisar'da ilçesinde yaşayan Gamze Ertekin, yaptığı kolyeleri satarak İbrahim Bey Mahallesindeki Muharrem Gürpınar İlkokulundaki sınıf kapılarının değişmesine öncülük etti.

Gamze Ertekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her anne gibi kendisinin de çocuklarının saçlarını saklamak istediğini, sakladığı bu saçları takıda kullanmak düşüncesiyle reçineli kolye yapımına başladığını söyledi.

Oğullarının saçları ve ilk dişlerini kolye olarak tasarladığını kaydeden Ertekin, şöyle konuştu:

"Ev hanımıyım, 2 oğlum var. Yatalak bir annem var. Eşim özel sektörde kendi işiyle meşgul ben de evimde boş kalmamak için bu uğraşı geliştirdim. Daha sonra sahil kenarlarındaki deniz kabuklarını topladık onları da kolyelerimize ekledik. Hem çocuklarımla faaliyet yapıyoruz hem de zamanımı boş geçmemesi için değerlendiriyor. İşimi keyifle, severek yapıyorum."

Ertekin, İbrahim Bey Mahallesindeki Muharrem Gürpınar İlkokulunun birinci katında bulunan sınıfların kapılarının değiştirilmesine öncülük ettiğini belirterek, "Bu kadar bütçeyle eksiklerini tamamlamaya çalıştım. Arkadaşımla durumu paylaştım o da çevresindeki müteahhitlerle görüşerek bizlere destek verdi. Çok mutluyum böyle faydalı işler yapmak beni mutlu ediyor." diye konuştu.

Kaynak: (BB) - Basın Bülteni Editör: Fatma Kuşgöz
Etiketler: Yaptığı, takıları, satarak, eğitime, katkı, sundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı